Warsztaty pisarskie / warsztaty z tworzenia zinów w ramach premiery książki poetyckiej "Chciałośmy"

9.12 — 10.12.22

9/10.12.2022 - Staromiejski Dom Kultury [Warszawa, Rynek Starego Miasta 2]

Zapraszamy na dwudniowe warsztaty z okazji premiery książki poetyckiej Ady Rączki „Chciałośmy

W piątek 9.12 w godzinach: 17:00-20:00 odbędą się warsztaty pisarskie z Adą.
Podczas warsztatów poczytamy różne manifesty, m.in (manifest Podżegaczek, manifest Queer Atak) i napiszemy własne wierszo-wypowiedzi. Będzie czas na pisanie wspólne i indywidualne oraz na rozmowę.
Jeśli możecie, weźcie ze sobą teksty (gatunek dowolny, forma dowolna), które Was inspirują, przydadzą się!

W sobotę 10.12 w godzinach 12:00-15:00 dziewczyny z Girls* to the Front - Agata i Ola - poprowadzą warsztaty z tworzenia zinów w oparciu o powstałe dzień wcześniej teksty.

Plan warsztatów:

  1. Wprowadzenie: czym jest zin? W jakich ugrupowaniach i subkulturach self-publishing odegrał znaczącą rolę? Skupimy się przede wszystkim na zinach jako formie kolaboracji, komunikacji i aktywizmu w ruchach Riot Grrrls i Queercore w latach 90 oraz jej funkcji dzisiaj.
  2. Jak zrobić własnego zina? Instrukcja.
  3. Czas na zrobienie własnego zina, pomoc osobom uczestniczącym, koordynacja prac.
  4. Możliwość zaprezentowania swojej pracy i dyskusja.

Limit miejsc: 10 osób
Uwaga: Zapisy obowiązują na dwa dni trwania warsztatów!
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty tylko dla osób pełnoletnich.
Udział bezpłatny!

Zgłoszenia: https://forms.office.com/e/Rzic70XkRx

\\\

Ada Rączka - interesuje się językiem niebinarnym, pracuje z obrazami, tekstem i wideo. Autor_ka ksiązki poetyckiej „Nie róbmy nic, błagam. Ale powiedzmy innym, że robiłyśmy” (2019) oraz zina „Próba wyjścia z brzucha | Próba wejścia do brzucha” (2021) stworzonego wspólnie z Zofką Koftą i Girls* to the Front.

Girls* to the Front - Feministyczno-queerowa inicjatywa Agaty Wnuk i Aleksandry Kamińskiej, działająca w Warszawie od 2015 roku. Jako GTTF organizujemy koncerty, warsztaty, performensyi dyskusje, prowadzimy audycję, gramy DJ sety i – wraz z Magdaleną Rzepecką – wydajemy zina.Od 2021 roku GTTF działa również jako queerowe DIY wydawnictwo. Głównym celem Girls* to the Front jest budowa społeczności dziewczyn, kobiet, osób niebinarnych, trans i queer – dostępnej, inspirującej i wspierającej.

Do zobaczenia!

1 obraz w galerii artykułu Warsztaty pisarskie / warsztaty z tworzenia zinów w ramach premiery książki poetyckiej "Chciałośmy"
1 / 1