Zapraszamy na kolejne w tym roku warsztaty: WenDo! Warsztaty samoobrony i asertywności dla pracowniczek warszawskich domów kultury.
Czym jest WenDo?
WenDo to w polskim tłumaczeniu “droga kobiet” (Wen – skrót od ang. women – kobiety, Dō – jap. droga). Jest to metoda samoobrony i asertywności, która łączy w sobie zarówno techniki samoobrony fizycznej, jak i psychicznej. Duży nacisk kładzie na wzmocnienie asertywnej postawy, którą cechuje świadomość własnych granic, pewność siebie oraz jasna, spójna komunikacja z innymi.
WenDo skierowane jest do osób socjalizowanych do roli kobiecej, ponieważ dostosowane jest do specyfiki tego doświadczenia, uwzględniając perspektywę płci społeczno-kulturowej (gender) i perspektywę feministyczną.
Daje możliwość przyjrzenia się własnej socjalizacji, narzuconym społecznie normom i rolom oraz własnym wyobrażeniom na ich temat.
Dla kogo?
Kobiety oraz osoby queerowe (z doświadczeniem socjalizacji do roli kobiety) pracujące w warszawskich domach kultury, bez ograniczeń wiekowych.
Ważna informacja jest taka, że zapraszamy jedną osobę z danej instytucji.
Kiedy i gdzie?
Warsztaty odbędą się w dniach 22-23 czerwca godz. 9.30-15.30 w Staromiejskim Domu Kultury (Rynek Starego Miasta 2).
Ważne! Warsztaty WenDo są zaplanowane jako całość – nie ma możliwości wzięcia udziału tylko w jego części.
Formularz będzie czynny od 2 czerwca godz. 10.00 do 20 czerwca godz. 12.00.
Potwierdzenie zapisu na listę uczestniczek wysłane zostanie mailowo w ciągu dwóch dni/trzech (roboczych) od daty nadesłania formularza.
Link do wydarzenia na fb - https://fb.me/e/3w7eDu4f7
Warsztaty realizowane są w ramach Programu Wzmacniania Pracowniczek i Pracowników Warszawskich Domów Kultury.
Prowadzące:
Iza Gawęcka – kulturoznawczyni, ogarniaczka projektów społecznych, trenerka kompetencji miękkich. Specjalizuje się w facylitacji, czyli sprawianiu, że spotkania są efektywne, przyjazne i w pełni wykorzystują potencjał zespołu. Koordynatorka autorskiego projektu Okno na teatr, wykorzystującego historie lokalne, który od 2012 roku trafia do młodzieży z małych miejscowości i wsi. Aktorka Kolektywu Polka i spektaklu Kuracjuszki. Aktywistka społeczna, feministka.
Gabriela Galdamez Munoz – Bodyworkerka, feministka. W życiu prywatnym i zawodowym interesuje się tematem integracji i połączenia (z własnym ciałem, innymi osobami, przyrodą) oraz dobrostanem psychofizycznym i społecznym. Współtwórczyni ekofeministycznego kolektywu W(y)Puszczone, zajmującego się organizacją wzmacniających obozów leśnych dla dziewczynek\ i kobiet oraz kolektywu Ucieleśnienie, zajmującego się wspieraniem oddolnych grup aktywistycznych poprzez indywidualne sesje masażu i warsztaty.