Warsztaty kompetencyjne w ramach Programu Wzmacniania Pracowniczek i Pracowników Warszawskich Domów Kultury.

30.5.22

Zapraszamy na pierwsze w tym roku warsztaty kompetencyjne w ramach Programu Wzmacniania Pracowniczek i Pracowników Warszawskich Domów Kultury.

Instytucja zaangażowana - pracowniczki_cy domów kultury w obliczu kryzysu migracyjnego

Jak budować wspólnotę opartą na wspólnej aktywności i twórczym działaniu, a nie na sztucznych podziałach na "my" i "oni"?
Jak opowiadać o migracji, jak oddawać głos, tworzyć połączenia pozornie dalekich światów?
Jak z nieporozumienia i niezrozumienia wydobyć potencjał twórczy oraz jak tworzyć bezpieczne przestrzenie do spotkania z osobami uchodźczymi i migranckimi?
Jak wspierać, radzić sobie z trudnymi rozmowami i różnicami kulturowymi?
Jak instytucja kultury może budować długofalowe strategie zaangażowania?

Na warsztaty zapraszamy pracowniczki i pracowników warszawskich domów kultury, które_rzy zajmują się programem instytucji, planowaniem i realizacją działań merytorycznych, komunikacją oraz dostępnością.

W trakcie spotkania będziemy dzielić się doświadczeniami i próbować odpowiadać na powyższe pytania, odnosząc się do aktualnie najważniejszych kwestii dotyczących migracji w Polsce. Będziemy starać się umieścić naszą lokalną pracę ze społecznościami migranckimi w kontekście wydarzeń społeczno-politycznych na świecie, odwołując się jednocześnie do własnych refleksji i biografii.

Prowadząca: Alicja Borkowska - założycielka fundacji Strefa Wolnosłowa, koordynatorka projektów, reżyserka, animatorka kultury, edukatorka, autorka międzynarodowych projektów artystycznych angażujących osoby uchodźcze i migranckie.

Proponujemy do wyboru dwa terminy:

• poniedziałek 30 maja w godz. 17:00-20:00
lub
• poniedziałek 6 czerwca w godz. 10:00-13:00

UWAGA! Z przyczyn od nas niezależnych spotkanie, początkowo zaplanowane na 23 maja, przenosimy na poniedziałek 6 czerwca w godz. 10:00-13:00. Osobom, które już wcześniej wypełniły formularz i nowy termin im pasuje, prosimy o ponowne wypełnienie poniższego formularza i wybranie tej daty. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

Formularz: https://forms.office.com/r/BFAfmTJQm6


Oba warsztaty odbędą się w Staromiejskim Domu Kultury (Rynek Starego Miasta 2).

1 obraz w galerii artykułu Warsztaty kompetencyjne w ramach Programu Wzmacniania Pracowniczek i Pracowników Warszawskich Domów Kultury.
1 / 1