Wyzwania migracyjne - Jarmiła Rybicka,Kuchnia Konfliktu

16.11.21 / G.11:00

Staromiejski Dom Kultury i Centrum Edukacji Obywatelskiej zapraszają na spotkanie online, które odbędzie się we wtorek 16 listopada o godzinie 11.00

Wydarzenie odbywa się w ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej (TEG) transmitowane na stronie Facebook Centrum Edukacji Obywatelskiej, Staromiejskiego Domu Kultury i Kultury Otwartości.

Jarmiła Rybicka to socjolożka, aktywistka społeczna i założycielka Kuchni Konfliktu, bistro-sklepu tworzonego przez uchodźców i uchodźczynie, które daje kluczowe wsparcie w budowaniu poczucia bezpieczeństwa i stabilności oraz szansę podzielenia się osobistymi historiami i znakomitą kuchnią. Aktywistka opowie o znaczeniu migracji, tym, co wnoszą pozytywnego do naszego świata. W obliczu dzisiejszej tragedii, która dzieje się na granicy polsko-białoruskiej chcemy przypomnieć, że migracje są z nami od zawsze i niosą rozwój kultury i nas samych. Działaczka podzieli się z uczniami i uczennicami praktycznymi informacjami i poradami dotyczącego, co każdy z nas może zmienić w swoim zachowaniu, by świat był lepszy.

Rozmowę poprowadzi Ela Krawczyk - Szefowa Działu Edukacji Globalnej i Ekologicznej CEO

Zapisów można dokonywać grupowo – w przypadku edukacji stacjonarnej. Wtedy prosimy o wybranie opcji: zapisy grupowe i opisanie zgłoszonej grupy.

W przypadku edukacji zdalnej prosimy o zapisywanie uczniów i uczennice indywidualnie, aby dostali link do wydarzenia. Można zapisać maksymalnie 5 uczniów lub uczennic z jednej szkoły.

Zapisy na poszczególne webinary: https://rejestracja.ceo.org.pl/content/zapisy-na-webinary-w-ramach-tygodnia-edukacji-globalnej?fbclid=IwAR1i4_e9s-JA9sMtWHIAzCWVXNAssgwBK6NgSDwrHnHgtKs21XjyVeu99HQ