Warsztaty utopii – open call na opowieści ludzi kultury

9.6.24

Staromiejski Dom Kultury we współpracy z Domem Kultury Śródmieście zapraszają do współtworzenia „Warsztatów utopii” – podcastu, w którym będziemy opowiadać o twórczych działaniach ze społecznościami, tak by zarażać chęcią do współdziałania!

Każdy odcinek opowie o innym projekcie i będzie się składał z rozmowy z osobami autorskimi i/lub uczestniczącymi przeplecionej (o ile to możliwe) dźwiękami z działania. W związku z tym zapraszamy do zgłaszania projektów i działań, którymi chcecie się pochwalić:) Wtedy umówimy się na dwa nagrania (jedno u Was i jedno w studio w Domu Kultury Śródmieście), a resztą produkcji zajmiemy się my!

Projekt służy stymulacji oddolnych działań, krzewieniu lokalnej współpracy i pozytywnemu wzmocnieniu wizerunku instytucji kultury. Chodzi o przedstawianie współdziałania, jako ekscytującej przygody, która służy pozytywnej zmianie i zacieśnianiu więzi.

Efekty będą udostępniane na YouTube i Spotify oraz na falach Radia Kapitał w audycji Staromiejskiego Domu Kultury „SDK dostępne”: https://radiokapital.pl/shows/sdk-dostepne/

Nagrania odbędą się na przełomie lipca i sierpnia, a pierwszych efektów można spodziewać się już na początku października.

Projektem opiekuje się Kajetan Gołębiewski - absolwent sztuk społecznych w Instytucie Kultury Polskiej. Pracownik Domu Kultury Śródmieście. Ex-radiowiec, lektor i twórca partycypacyjnych projektów audio, m.in. "Premiks - słuchowisko ludzi zza baru", "NESTORadio", "Nowe Baśnie Warszawy". Finalista konkursu na projekt audioserialu dokumentalnego organizowanego przez Audiotekę i Instytut Reportażu.

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1787641741763284/

Pytania?
Napisz do: kajetan.golebiewski@dks.art.pl

Nabór potrwa do 9 czerwca.

Więcej o Programie Wzmacniania Pracowniczek i Pracowników Warszawskich Domów Kultury: https://sdk.pl/projekty/program-wzmacniania-pracowniczek-i-pracownikow-warszawskich-domow-kultury/

1 obraz w galerii artykułu Warsztaty utopii – open call na opowieści ludzi kultury
1 / 1