Zapraszamy 10 kwietnia, o godz. 10:00 na spotkanie informacyjne i sieciujące w Pawilonie Edukacyjnym Kamień (przy ul. Wybrzeże Puckie 1). Podczas spotkania pracownicy i pracowniczki Staromiejskiego Domu Kultury i Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej opowiedzą o Funduszu, przybliżą jego regulamin oraz przedstawią główne cele i założenia Zielonej Wizji Warszawy, a także odpowiedzą na pytania ze strony potencjalnych autorów i autorek projektów.
Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/4RihtkbI3 (link otwiera się w nowej zakładce przeglądarki)
///
10 kwietnia 2024 r. ruszył nabór pierwszej edycji Funduszu Edukacji Ekologicznej w Warszawie, który potrawa 30 dni. Pierwsza edycja funduszu jest dedykowana dzielnicowym instytucjom kultury (domy kultury, biblioteki) oraz organizacjom pozarządowym.
///
Fundusz będzie wspierał edukację ekologiczną poprzez realne zaangażowanie mieszkańców i mieszkanek Warszawy w codzienne dbanie o środowisko, rozwijanie świadomości na temat eksploatacji materiałów i zasobów oraz ograniczania śladu węglowego. Planowany fundusz będzie także wdrożeniem działania edukacyjnego nowego dokumentu miejskiego „Zielonej Wizji Warszawy”.
Na spotkaniu obecny będzie także zespół Działu Edukacji Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, który opowie m.in. o możliwościach współpracy, wyzwaniach w zakresie miejskiej zieleni i działaniach edukacyjnych skierowanych do mieszkańców Warszawy. Przedstawiciele Działu Edukacji opowiedzą także jakie zagadnienia i formy w ramach edukacji ekologicznej cieszą się dużym zainteresowaniem mieszkańców, które obszary wymagają szczególnej uwagi, a także o potrzebie i wartości współpracy z podmiotami zewnętrznymi w realizacji wspólnego celu.
„Zielona Wizja Warszawy”, to dokument który:
- określa cele klimatyczne Miasta Stołecznego Warszawa – redukcja emisji gazów cieplarnianych o 40% do roku 2030 oraz neutralność klimatyczna w 2050 roku;
- ma na celu wskazanie drogi dla władz miasta, jednostek miejskich, ale i instytucji oraz organizacji pozarządowych, poprzez wskazywanie różnych rodzajów i obszarów działań, których nadrzędnym celem jest osiągnięcie statusu zrównoważonego, niskoemisyjnego miasta.
- pokazuje, jak możemy osiągnąć założone cele klimatyczne za pomocą krótko- i długoterminowych działań w obszarach funkcjonowania Warszawy.
Organizatorzy: Biuro Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej m.st. Warszawy i Staromiejski Dom Kultury
Partner spotkania: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy
Pawilon Edukacyjny Kamień przy ul. Wybrzeże Puckie 1
Wstęp wolny