Metoda ABCD w pracy ze społecznościami lokalnymi w zmianie - warsztaty

6.7.22 / G.10:00

Serdecznie zapraszamy osoby pracujące w domach kultury przy programie instytucji na kolejne warsztaty kompetencyjne w ramach Programu wzmacniania pracowniczek i pracowników warszawskich domów kultury.
Tym razem proponujemy wspólne przyjrzenie się (po raz pierwszy lub na nowo) metodzie ABCD (Asset Based Community Development), która może być niezwykle pomocna w pracy nad tworzeniem programów instytucji.

Formularz zapisów dostępny tutaj: https://forms.office.com/r/dDsCrrQUry

Kim jest społeczność Twojej instytucji? Jak i w co chcesz angażować poszczególne grupy i jednostki? Jak w oparciu o metodę ABCD projektować działania w instytucji w czasie intensywnych przemian? Jak w aktualnym kontekście społeczno-politycznym uruchamiać osobiste i instytucjonalne zasoby, by realnie wspierać siebie i innych?
Podczas warsztatów będziemy pracować solo, w duetach i małych grupach, a potem dzielić się refleksjami na forum. Jeśli jesteś ciekawa/y metod pracy ze społecznościami w oparciu o zasoby i potrzebujesz dodać swojej pracy wiatru w żagle - przyjdź na warsztat o metodzie ABCD.

Termin: środa 6 lipca w godz. 10:00-14:00

Miejsce: Staromiejski Dom Kultury (Rynek Starego Miasta 2)

Prowadząca:
Aleksandra Antoniuk - mentorka projektów sąsiedzkich, pedagożka teatru, animatorka społeczna, od 10 lat współtworzę sytuacje i przestrzenie łączące elementy sztuki i uważności w ramach działań partycypacyjnych i edukacyjnych. Od 5 lat jestem związana z siecią MALi w Warszawie. Twórczyni i trenerka Akademii Sąsiedzkiej Uważności - programu szkoleń dla aktywnych mieszkańców Warszawy. Rezydentka w programie rezydencji animacyjnych Mazowieckiego Programu Edukacji Kulturalnej. Członkini Stowarzyszeń Pedagogów Teatru i Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL. W ramach inicjatywy Ciało Słucham praktykuje i uczy medytacji Mindfulness Based Living Course oraz prowadzi warsztaty uważnego ruchu.

Warsztat w ramach: Programu wzmacniania pracowników i pracowniczek warszawskich domów kultury.

1 obraz w galerii artykułu Metoda ABCD w pracy ze społecznościami lokalnymi w zmianie - warsztaty
1 / 1