Zapraszamy do proponowanych działań w ramach Programu Wzmacniania Pracowniczek i Pracowników Warszawskich Domów Kultury.
Od teraz uruchamiamy nabór na Tutoring i Superwizje.
///
TUTORING
Zapisz się przez formularz - https://forms.office.com/e/knWF2A7k9q (link prowadzi do MS Forms w nowym oknie przeglądarki)
Link do wydarzenia na fb - https://www.facebook.com/share/g8LeSEn5MVDcVcQ9/ (link otwiera się w nowej zakładce przeglądarki)
Tutor_ka lub mentor_ka w czasie 10-godzinnego procesu pracy indywidualnej będzie towarzyszyć pracownikowi, pracowniczce dzielić się własnym doświadczeniem, służyć radą, zadawać pytania i słuchać. Pomoże opracować strategie działania i plany, a także rozwiązania problemów. Zadaniem tutora będzie przede wszystkim pomoc w rozwoju i wsparcie w pójściu o krok dalej w bieżących procesach zawodowych. Zadaniem osoby uczestniczącej w tutoringu będzie zabezpieczenie sobie warunków i czasu na wejście w proces.
///
SUPERWIZJE
Zapisz się przez formularz - https://forms.office.com/e/YpiR1wwrry (link prowadzi do MS Forms w nowym oknie przeglądarki)
Link do wydarzenia na fb - https://www.facebook.com/share/rV1PCcwxJrjwBYpy/ (link otwiera się w nowej zakładce przeglądarki)
Superwizje to spotkania rozwojowe, podczas których w bezpiecznej przestrzeni i przy udziale superwizorki grupa będzie mogła wspólnie zastanowić się nad wyzwaniami codziennej pracy czy relacjom w zespole.
W trakcie superwizji pracowniczki i pracownicy domów kultury będą mogły, mogli podzielić się swoimi doświadczeniami, porozmawiać o wyzwaniach i trudnościach swojej pracy, dać sobie czas na refleksje na temat komunikacji, kultury pracy, bądź pracować nad rozwiązaniem konkretnej trudności zespołowej.
Superwizja porusza wewnętrzne sprawy zespołu, a nie skupia się na ocenie funkcjonowania całej instytucji. Wszystkie osoby, których dotyczy temat spotkania powinny być na nim obecne (mogą być to też osoby kierujące zespołem).
Wybrane zespoły odbędą dwa 2-godzinne spotkania.
Prowadzenie - Marta Henzler - absolwentka socjologii UW, studiów podyplomowych w obszarach: animacja współpracy środowiskowej, superwizja (Uniwersytet Gdański), rewitalizacja (Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka), Szkoły Trenerów STOP, Szkoły Treningu Grupowego. Związana ze stowarzyszeniem BORIS. Pracuje rozwojowo z przedstawicielami i przedstawicielkami instytucji i organizacji, grup nieformalnych, sąsiedztw, partnerstw, wspiera ich w tworzeniu sytuacji edukacyjnych, które uczą, wzmacniają, budują więzi.
W 2024 roku w ramach Programu Wzmacniania Pracowników i Pracowniczek Warszawskich Domów Kultury* z superwizji będą mogły skorzystać grupy (2-8 osób). Zespół rozumiany jest jako dział funkcjonujący często w strukturze domu kultury, ale także jako grupa ludzi powołana do konkretnego zadania np. w ramach jednego projektu.
Przyjmujemy zgłoszenia także od zespołów, które odbyły superwizje w 2023 r.
Nabór na oba moduły trwa do wyczerpania miejsc.
* więcej o programie: https://sdk.pl/projekty/program-wzmacniania-pracowniczek-i-pracownikow-warszawskich-domow-kultury/ (link otwiera się w nowej zakładce przeglądarki)