Superwizje / mediacje zespołowe 2025 – I nabór

3.2.25

Zapraszamy zespoły do skorzystania z superwizji/mediacji w Programie Rozwoju Warszawskich Kadr Kultury.

Przez grupę/zespół rozumiany jest zbiór ludzi (2-8 osób) powołany do działania np. w ramach jednego projektu czy zadania albo konkretny dział danej instytucji.

Superwizje to spotkania, podczas których w bezpiecznej przestrzeni i przy udziale superwizora/superwizorki grupa będzie mogła podzielić się swoimi doświadczeniami, swobodnie porozmawiać o wyzwaniach i trudnościach swojej pracy, dać sobie czas na refleksje na temat komunikacji czy kultury pracy.

Natomiast mediacje są zalecane w sytuacjach, w których zespoły doświadczają nieporozumień, trudności, konfliktów. Mediacje pomagają pracować nad ich rozwiązaniem poprzez stworzenie warunków, w których strony sporu w obecności trenera mogą usłyszeć siebie nawzajem, wymienić się argumentacją, potrzebami.

Superwizja/mediacja porusza wewnętrzne sprawy zespołu, a nie skupia się na ocenie funkcjonowania całej instytucji.

Cele superwizji / mediacji:

  • przyjrzenie się konkretnemu obszarowi działania zespołu, np. komunikacji bądź relacjom w zespole,
  • pogłębienie refleksji na temat wspólnego działania,
  • wzmocnienie kompetencji zespołów i kompetencji indywidualnych pracowników i pracowniczek,
  • zidentyfikowanie czynnika hamującego efektywną pracę zespołu,
  • przyjrzenie się konfliktowej sytuacji,
  • integracja zespołów.

WARUNKI UCZESTNICTWA

Do udziału w superwizjach/mediacjach zespół zostaje zgłoszony przez reprezentanta/reprezentantkę przez wypełnienie formularza*. Kolejnym krokiem jest spotkanie online osoby zgłaszającej zespół z koordynatorką, która zaproponuje dalszą ścieżkę.

Wybrane zespoły odbędą spotkania w łącznym wymiarze 6 lub 10 godzin (do podzielenia w dowolny sposób, w porozumieniu z koordynatorką i superwizorem).

* Z konsultacji superwizyjnej/mediacyjnej mogą skorzystać także pojedyncze osoby. Jeśli np. kierujesz zespołem i potrzebujesz spotkania z superwizorem/mediatorem, również zapraszamy. 

KOSZT

Wybrane zespoły są zobowiązane do odbycia spotkań w wymiarze 6 lub 10 godzin. 
Opłata za 6h superwizji / mediacji wynosi 300 zł. Opłata za 10h superwizji / mediacji wynosi 500 zł.

ZAPISY

Formularz będzie aktywny od 3.02.2025.

Więcej informacji oraz regulamin: https://sdk.pl/projekty/program-rozwoju-warszawskich-kadr-kultury-2025/ (link otwiera się w nowej zakładce przeglądarki)

Kontakt w sprawie programu: Agata Kędzia, agata.kedzia@sdk.pl, 539 075 662

///

Osoby prowadzące:

Marta Henzler – absolwentka socjologii UW, studiów podyplomowych w obszarach: animacja współpracy środowiskowej, superwizja (Uniwersytet Gdański), rewitalizacja (Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. J. Korczaka), Szkoły Trenerów STOP, Szkoły Treningu Grupowego. Związana ze stowarzyszeniem BORIS. Pracuje rozwojowo z przedstawicielami i przedstawicielkami instytucji i organizacji, grup nieformalnych, sąsiedztw, partnerstw, wspiera ich w tworzeniu sytuacji edukacyjnych, które uczą, wzmacniają, budują więzi.

Konrad Sobczyk – mediator, facylitator, superwizor, trener umiejętności rozwiązywania konfliktów. Od dwudziestu lat współprowadzi ośrodek mediacji Mediatorzy.pl. W centrum jego pracy jest dialog i pomoc ludziom w przejściu od wzajemnych zarzutów do wzajemnego zrozumienia i akceptowalnego dla wszystkich porozumienia. Mediacyjnie i superwizyjnie ukształtowany w Berlinie i Heidelbergu. Członek Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych i MiKK e.V. Specjalizuje się w pracy z firmami, organizacjami i rodzinami.

1 obraz w galerii artykułu Superwizje / mediacje zespołowe 2025 – I nabór
1 / 1