Tutoring/wsparcie eksperta i superwizje zespołowe - II nabór

10.9.23

Ogłaszamy drugą turę naboru w ramach Programu Wzmacniania Pracowniczek i Pracowników Warszawskich Domów Kultury do modułów: tutoring/wsparcie eksperta i superwizje zespołowe.

Program skierowany jest do pracowników i pracowniczek merytorycznych warszawskich DK (w tym Dyrektorów i Dyrektorek), którzy_re zajmują się: animacją kultury, programem instytucji, zarządzaniem zespołem, pracą projektową, promocją wydarzeń i wizerunkiem, kontaktami z odbiorcami działań, zajęciami stałymi i dotyczy osób z każdego szczebla hierarchii instytucji.

Tutoring/wsparcie eksperta dla pracowniczek i pracowników warszawskich domów kultury to metoda indywidualnej pracy rozwojowej dopasowanej do pracowników i pracowniczek DK. Tutor_ka lub mentor_ka w czasie 10-godzinnego procesu pracy indywidualnej będzie towarzyszyć pracownikowi_czce, dzielić się własnym doświadczeniem, służyć radą, zadawać pytania i słuchać. Pomoże opracować strategie działania i plany, a także rozwiązania problemów. Zadaniem tutora będzie przede wszystkim pomoc w rozwoju i wsparcie w pójściu o krok dalej w bieżących procesach zawodowych.
O tutora można aplikować indywidualnie przez wypełnienie formularza i rozmowę indywidualną, pozwalającą dobrać tutora do osoby, która się zgłasza i jej konkretnych potrzeb czy kierunków w jakich chce się rozwijać.

Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/1gL4o8MJj

Formularz będzie czynny do 10 września.
Zgłoszenie zostanie rozpatrzone w ciągu trzech tygodni od daty nadesłania formularza.

///

Superwizje grupowe dla pracowniczek i pracowników warszawskich domów kultury

Superwizje to spotkania rozwojowe, podczas których w bezpiecznej przestrzeni i przy udziale superwizora_ki grupa będzie mogła wspólnie zastanowić się nad wyzwaniami codziennej pracy czy relacjom w zespole. W trakcie superwizji pracowniczki i pracownicy domów kultury będą mogły_li podzielić się swoimi doświadczeniami, porozmawiać o wyzwaniach i trudnościach swojej pracy, dać sobie czas na refleksje na temat komunikacji, kultury pracy, bądź pracować nad rozwiązaniem konkretnej trudności zespołowej. Superwizja porusza wewnętrzne sprawy zespołu, a nie skupia się na ocenie funkcjonowania całej instytucji. Wszystkie osoby, których dotyczy temat spotkania powinny być na nim obecne (mogą być to też osoby kierujące zespołem). Wybrane zespoły odbędą dwa 2-godzinne spotkania.

Cele superwizji:

  • przyjrzenie się konkretnemu obszarowi działania zespołu, np. komunikacji bądź relacjom w zespole,
  • pogłębienie refleksji na temat wspólnego działania,
  • wzmocnienie kompetencji zespołów i kompetencji indywidualnych pracowników i pracowniczek DK,
  • wspieranie efektywnej pracy,
  • integracja zespołów,
  • zapobieganie wypaleniu zawodowemu.

W 2023 roku w ramach Programu Wzmacniania Pracowników i Pracowniczek Warszawskich Domów Kultury z superwizji będą mogły skorzystać grupy (1-8 osób).

Zespół rozumiany jest jako dział funkcjonujący często w strukturze domu kultury, ale także jako grupa ludzi powołana do konkretnego zadania np. w ramach jednego projektu.
Przyjmujemy zgłoszenia także od zespołów, które odbyły superwizje w 2022 r. Zespół zgłasza jego reprezentant lub reprezentantka.

Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/3BhvVbzex

Formularz będzie czynny do wyczerpania miejsc.
Zgłoszenie zostanie rozpatrzone w ciągu trzech tygodni od daty nadesłania formularza.

///

Pełen opis Programu znajdziesz na stronie: https://sdk.pl/projekty/program-wzmacniania-pracowniczek-i-pracownikow-warszawskich-domow-kultury/
Zachęcamy do przekazywanie informacji o naborach do wszystkich potencjalnie zainteresowanych osób w Waszej instytucji.

Z niecierpliwością czekamy na Wasze zgłoszenia i pozdrawiamy!

1 obraz w galerii artykułu Tutoring/wsparcie eksperta i superwizje zespołowe - II nabór
1 / 1