Warsztaty kompetencyjne - Dobrze mi tu u Was - czyli jak dbać o to, żeby mieszkańcy_nki chciali_ły z nami współpracować?

20.10.23 / G.10:00

Zapraszamy na kolejne warsztaty kompetencyjne – Dobrze mi tu u Was - czyli jak bać o to, żeby mieszkańcy_nki chcieli_ły długo z nami współpracować?

Kiedy?
20 października, godz: 10.00-14.30 w Staromiejskim Domu Kultury.

Zapisz się wypełniając formularz.
Link do formularza: https://forms.office.com/e/bYrN6MKVQZ

Potwierdzenie zapisu lub zapisu na listę rezerwową zostanie wysłane mailowo w ciągu dwóch dni/trzech (roboczych) od daty nadesłania formularza.
Formularz będzie czynny do 18 października godz. 12.00.

Warsztaty odbędą się w Staromiejskim Domu Kultury w ramach Programu Wzmacniania Pracowniczek i Pracowników Warszawskich Domów Kultury. W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 15 osób.

Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/7ZSuXgmkI

///

Słowo od Adama o warsztatach:

W Wolskim Centrum Kultury testowałem przez ostatnie lata różne sposoby wspierania aktywności mieszkańców i mieszkanek angażujących się w działalność naszych Miejsc Aktywności Lokalnej czy tematycznych projektów sąsiedzkich np. ogrodu społecznego. Podczas warsztatu chciałbym podzielić się konkretnymi narzędziami, które pomogą Wam stworzyć komfortowe warunki pracy aktywnym osobom i sprawią, że Wasza współpraca z nimi może stać się długofalowa. Wspólnie zastanowimy się też nad tym, w jaki sposób inicjować działania sąsiedzkie, żeby zwiększyć szansę na realne włączenie w nie społeczności.

Bio:

Adam Kadenaci – od 5 lata pracuje w Wolskim Centrum Kultury, gdzie pełni funkcję Pełnomocnika Dyrektora ds. partycypacji. Włącza mieszkańców i mieszkanki w działanie instytucji na dwa sposoby. Organizuje konsultacje społeczne i badania, które umożliwiają poznanie i uwzględnienie potrzeb społeczności w działalności Wolskiego Centrum Kultury. Z drugiej strony włącza mieszkańców i mieszkanki w konkretne działania sąsiedzkie. Zbudował grupy wolontariatu wokół warsztatu stolarskiego, ogrodu społecznego czy plenerowego pieca do pizzy, które współprowadzą te miejsca. Angażował też sąsiadów i sąsiadki w tworzenie dwóch wystawa opowiadających o historii osiedla Koło - "Muzeum Szklanych Domów" i "W poszukiwaniu idei osiedla społecznego". Swoją wiedzą z zakresu partycypacji i badań społecznych dzieli się z aktywistami_stkami i organizacjami pozarządowymi, które biorą udział w ogólnopolskich projektach realizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Fundację Stocznia.

1 obraz w galerii artykułu Warsztaty kompetencyjne - Dobrze mi tu u Was - czyli jak dbać o to, żeby mieszkańcy_nki chciali_ły z nami współpracować?
1 / 1